سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا

بهترین و بروز ترین مطالب موجود را در این وبلاگ بخوانید

درمان ریزش مو

کلمات کلیدی :

برای اینکه موهایشان زودتر در بیاید و رشد مو بیشتر شود اول باید در جیره غذایی خرما قرار بگیرد.دوم شلتوک (پوسته برنج)یا عرق شلتوک مصرف کنند. سوم خوردن سیاه دانه با عسل میل شود. سه نوع روغن هم جویز می شود  .

هر روز ماست شیرین رو با سبوس گندم یا برنج ترکیب کنید و بخورید .

 

سبوس در کشورهای اروپایی طرفداران بسیاری دارد ولی تو ایران متاسفانه عادت غلطی باب است که بعد از خرید نان بربری که پشتش سلوس است آن را بابرس میتراشند و بیرون میریزند !؟

 

اگر فرض کنیم این بیمار هفته ای سه بار می رود حمام از ضعیف شروع می کنیم. روز اول حمام، با روغن بادام تلخ تمام قسمتهایی که موی سرش ریخته چرب و نیم ساعت بعد استحمام کند. روز دوم استحمام روغن سیاه دانه که در پایه روغن زیتون یا روغن بادام تلخ جوشیده است (این دارو از قبلی قویتراست ) بروی سر بمالد و نیم ساعت بعد حمام کند. روز آخر استحمام هفته ، روغن «کندش» استفاده کند، من ندیدم کندش در ایران در بیاید غالبا از هندوستان وارد می شود . خودشان بخرند و آسیاب کنند بعد پودرش را در روغن زیتون خالص بمدت 20 دقیقه تا نیم ساعت بجوشانند و بعد از سرد شدن روی سرشان بمالند. قویترین دارو برای رشد مو است که حتی محمد مومن حسینی در کتاب تحفه حکیم مومن( که قبرش نیز درخیابان آخوند خراسانی مشهد است ) آورد : بقدری این دارو قوی است که اگر کف دست خیس باشد بریزد مودر می آید.

 

روغن مار و روغن قسط یا کوشنه و روغن کندوش بسیار بسیار نافع است برای ریزش مو منتهی اینها اصلش در ایران خیلی نایاب است اگر ما بعدها آوردیم حتما اطلاع رسانی میکنیم .

 

برای تقویت پیاز مو روغن بابا آدم - روغن نارگیل خالص - بادام شیرین - روغن اکلیل کوهی - روغن افسنطین و سیاهدانه میتونید استفاده کنید همراه با 40گیاه ضد ریزش موی سر و اگر موهایتان چرب است گل سرشوی سفید به صورت رقیق بزنید بسیار نرم کننده است .
<      1   2      
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز